16 Şubat 2021

Bakım ve Yönetim Modülü Nedir?

Bakım ve Yönetim Modülü Nedir?

Ticari dünyada kalıcı olabilmek için yeniliklerden haberdar olmak gerekiyor. Teknolojiyi takip etmek aynı zamanda ekonomik yarışta bir nevi bir adım önde olmak demektir. Peki bakım ve yönetim modülü nedir?

Bu nedenle, zamandan ve paradan tasarruf edebileceğiniz bakım yönetim sistemlerine geçmelisiniz. Bu yönetim sistemlerinden biri de bakım ve onarım modülüdür. Daima büyümeyi hedefleyenlerin tercih ettiği modül ile işletmenizdeki ekipmanların performansını en üst seviyede tutabilirsiniz.

repairist_demo_banner1

Planlı Olun, Maliyetleri Düşürün!

Modül, işçilik maliyetlerini yarı yarıya azaltarak daha planlı ve organize olmanızı sağlarken, sağladığı tüm avantajları size raporlamaktadır. Bu sayede ekipman ve makinelerinizin performansını tüm yıl boyunca görebilirsiniz.

Sınırlı sayıda varlık yerine bir tesisteki tüm üretim elemanlarına entegre edilebilir. Bu elemanların aktif durumunu, çalışma sürelerini ve hedeflerini planlamanıza olanak tanır. İşletmenizin büyüklüğü arttıkça, olası arızalar da doğal olarak artacaktır. Bakım ve onarım modülü ile arızi bakım ve onarımları kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Bakım Onarım Modülü Özellikleri

Bakım yönetim sistemleri arasında büyük faydalardan birisi de planlı bakım, onarım ve yenileme uygulamalarını rahatlıkla gerçekleştirmenize olanak tanır.

Arızanın nedeni, bakım önerileri, ölçümler ve dokümantasyon gibi kolaylıklar sunar. Bakım ve yönetim sistemi sayesinde planlı bakım ile haftalık veya aylık denetimler yapabilirsiniz. Muhtelif arızalardan sonra yedek parça ve varsa stok durumu bakım onarım modülü ile takip edilebilir.

Seri numarası, üretim tarihi, marka, model, fiyat bilgileri gibi üretim elemanlarının özellikleri sisteme entegre edilebilir.

Özellikle makine ve yardımcı teçhizata büyük miktarda sermaye harcayan işletmeler, yatırımlarını geri alabilmek için en küçük detaylara karşı önlem almak zorundadır. Tesis ekipmanları uzun yıllardır kullanımda olsalar bile, bakım ve onarım yazılımı ile aynı performansta çalışmaya devam edebilirler.

Bakım Onarım Modülünün İşletmelere Faydaları

Bakım uygulamaları ile üretim maliyetlerinizi düşürebilir ve daha kaliteli ürünler elde edebilirsiniz. Büyük işletmelerde tüm ekipmanlar birbiri ile uyumlu çalıştığı için bunlardan birinin başarısızlığı diğerlerini tetikleyecektir.

Ancak bakım modülü ile tesisinizin ömrünü uzatabilir ve sürekliliği sağlayabilirsiniz. Olası bir arıza günlerce zaman kaybına neden olabileceğinden, bakım ve yönetim sistemi yazılımı ile iş gücü kaybının önüne geçebilirsiniz. Bakım ve onarım modülü sadece kendi kriterlerinize göre değil, en iyi pratiklere göre de raporlama yapabildiği için en doğru sonucu verir.

Ekipmanın garanti süresi devam ediyorsa tedarikçiye ulaşılabilir. Ayrıca sık sık arızalar yaşanıyorsa bunlar kaydedilir ve bir rapor halinde sunulur.

Bu sayede zaman ve maliyet kaybı olduğunu düşündüğünüzde ekipmanınızı yenileyebilirsiniz. Kurulumu kolay ve kullanıcı dostu, herhangi bir işletmenin en iyi yardımcılarından biri olabilir.

Bakım ve yönetim sistemi yazılımları, sadece arıza durumunda değil düşük performansta da uyarı verebileceği için verimliliğinizi artıracaktır. Çalışma ortamınıza ve koşullarınıza uyumlu bakım yönetimi ile bir adım öne geçmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sonraki adımlar

Bakım ve yönetim modülü nedir? konusunda yeterli bilgiyi aldınız mı?

repairist, size yardımcı olmak için burada. Bakım Yönetim Sistemi hakkındaki sorularınızı yanıtlayabilir, yazılımın temel özellikleri ve faydaları hakkında bilgi verebilir, repairist demosuna ulaşmanıza ve hatta ücretsiz bir deneme almanıza yardımcı olabiliriz.