Bilgisayarlı Bakım Yönetim Sistemi (CMMS)

repairist Bilgisayarlı Bakım Yönetim Sistemi ile

Verimliliğinizi Artırın

CMMS Nedir?

CMMS, Bilgisayarlı Bakım Yönetim Sistemi anlamına gelir. İşletmelerin bakım operasyonlarını yönetmelerini, otomatikleştirmelerini ve akıcı hale getirmelerini sağlayan yazılımlar, günümüz iş dünyasında giderek daha fazla önem kazanmaktadır.

Bilgisayarlı Bakım Yönetim Sistemi genellikle sadece CMMS olarak adlandırılır, ancak bazen CMMS yazılımı, sistemi, çözümü veya daha basit bir ifadeyle bakım yazılımı gibi farklı terimlerle karşılaşabilirsiniz. Bunların hepsi aynı şeyi ifade eder.

Önleyici Bakım

CMMS Ne İçin Kullanılır?

Bilgisayarlı Bakım Yönetim Sistemi (CMMS) Bakım ekipleri, tüm idari işlerini tek bir merkezi konumda düzenlemek ve belgelemek için CMMS sistemlerini kullanır. Bu sistemler, belgelemeyi ve programlamayı otomatikleştiren CMMS özellikleri sunarak, ekip üyeleri arasında iletişimi kolaylaştırır ve genellikle hareket halindeyken kolay erişim sağlayan mobil uygulamalar içerir.

Basit gibi görünse de, tüm bakım verilerinin ve bilgilerinin her yerden erişilebilen bir merkezde toplanması, bakım ekiplerine güçlü bir işlevsellik ve verimlilik sağlar.

Bilgisayarlı Bakım Yönetim Sistemi CMMS

İş Emirleri

Parça envanteri

Varlık bilgileri

Bakım kayıtları

Çalışma geçmişleri

Önleyici bakım

Tedarikçiler

Stok Depo

repairist Kurumsal Hafıza:

Bakım Bilgilerinin Merkezi Deposu

CMMS'in Faydaları Nelerdir?

Bunları, bilgisayarlı bakım yönetim yazılımını veya Bilgisayarlı Bakım Yönetim Sistemi (CMMS) kullanmanın 31 nedenini içeren listemizde okuyabilirsiniz. İşte en etkili olanlardan bazıları:

  • Genel bakım maliyetlerinde azalma: Yönetimsel işlerin azaltılması ve daha etkili tamiratların sağlanmasıyla, CMMS sistemleri, işçilik maliyetlerinde, arıza sürelerinde ve parça ve aletler gibi kaynakların daha verimli kullanımında maliyet azaltımı sağlayabilir.
  • Downtime (çalışamama süresi) oluşum ve süresinde azalma: Proaktif bir bakım planı kurmanızı ve her gün uygulamanızı sağlayan tüm özelliklere sahip yazılım, uzun süreli downtime’larla kaçınılmaz olan maliyetleri ve kayıp gelirleri azaltır.
  • Büyük verimlilik kazanımları:  teknisyenler, teşhis ve tamir sürecini hızlandıran işlevler, iletişimi geliştiren, belgelemeyi otomatikleştiren ve teknisyenleri kontrol listeleriyle yönlendiren fonksiyonlar sayesinde daha az zamanda daha fazla iş yapabilirler.
  • Daha iyi envanter kontrolü: Bilgisayarlı Bakım Yönetim Sistemi (CMMS) yazılımını zaman içinde yedek parça kullanımını takip etmek için kullanmak, doğru envanter tahmini ve daha iyi envanter yönetimi sağlar.
  • Bakım çalışmalarının tüm yönleri hakkında derin içgörüler: bakım verilerinizi kolayca erişilebilir raporlarda yapılandırır ve bu raporlar bilinçli kararlar almak için kullanılabilir
Bakım Yönetim Sistemi (2)

Sizin İçin Çalışan Bakım Sistemi

Bakım çalışmalarınızın belgelerini saklamanın yanı sıra, iyi bir yazılım, bunları da otomatikleştirebilir. Bilgisayarlı Bakım Yönetim Sistemi (CMMS)  dokümantasyon ve programlama gibi idari görevleri otomatikleştirmek, ekiplerin gerçek bakım çalışmalarına daha fazla zaman ayırmasını sağlar.

Özellikle iyi tasarlanmış bir mobil CMMS uygulamasına sahip sistemleri, ekibinizin tüm bakım bilgilerine mobil cihazlarından doğrudan erişim sağlar. Bu gerçek zamanlı erişim, bilgi paylaşımını ve iletişimi kolaylaştırır. Bu, yeni personelin eğitilmesi ve en iyi uygulamaların uygulanması için kontrol listelerine ve tarihsel bilgilere güvenmesini sağlar.

Repairist CMMS ile bir adım daha ileri gittik. Müşterilerimizin bakım verilerine erişimini maksimize etmek için, Özel Panolar adını verdiğimiz gelişmiş bir İş Zekası aracı tasarladık. Bu, bakım raporlarınızı binlerce farklı şekilde ayrıştırmanıza ve hemen hemen herhangi bir sorunun kök nedenini bulmanıza olanak tanır.

Bakım profesyonelleri tarafından, bakım profesyonelleri için inşa edilen repairist Bilgisayarlı Bakım Yönetim Sistemi (CMMS), bu faydaların tümünü ekibiniz için kolayca maksimize etmeyi amaçlar.

repairist mobil bakım