16 Şubat 2021

Planlı Bakım Avantajları Nelerdir?

Planlı Bakım Avantajları Nelerdir

Bakım çalışmaları bugün fabrikaların vazgeçilmezi haline geldi. Makinelerdeki duruşlar bakım işlemleri ile minimuma indirildiği için üretim süreci de etkisizdir. Planlı Bakım Avantajları , CMMS yazılımı için önemli bir konudur.

Makine Durmalarını Azaltın

Planlı bakım sayesinde makine duruşları en düşük seviyede durur. Bu nedenle kayıplar minimuma iner. Ayrıca planlı bakımların bakım birimleri, bakım birimleri ve üretim çalışanlarının işlerini kolaylaştırdığı görülmüştür.

repairist_demo_banner6

Planlı Bakımlar Talimatları İçerir

Planlı bakımda plansız bakıma kıyasla bir diğer avantaj, talimatların uygulanmasıdır. Bakım işlemleri belirli talimatlara göre yapılacağından bakımı yapan personelin ve üretimde çalışan personelin güvenliği de sağlanmaktadır.

Planlı Bakım Günleri Önceden Belirlenir

Ayrıca planlı bakım önceden belirleneceğinden acil bir durum yoksa gün ve saat bakım saati olacaktır. Böylelikle düzenli bir bakım sürecini aşmış olursunuz.

Planlı Bakım, Üretim Sürecini Garantiler

Planlı bakımlar sayesinde gelecekte kullanılma ihtimali bulunan makinelerin plansız duruşlarını engellersiniz. Örneğin bu bakıma, yağını değiştirmek, elektrikli parçalarını kontrol etmek gibi birçok bakım türü sayabiliriz. Bunlarda meydana gelecek herhangi bir hata, makinenin ileride aniden durmasına sebep olur. Hatta yaralanma veya ölüme neden olma olasılığı vardır.

Planlı Bakım Takibi

Planlı bakımların takibi bugün Bakım Yönetim Sistemi programları ile yapılmaktadır. Bakım çalışmaları ve iş emri takiplerinin fabrikanızda düzenli olarak yapılmasını ve doğru takip edilmesini istiyorsanız, Repairist Bakım Yönetim Sistemine başvurabilirsiniz.

Repairist Bakım Yönetim Sistemi ve Planlı Bakım Avantajları hakkında bilgi almak için Repairist, size yardımcı olmak için burada. Bakım stratejileri hakkındaki sorularınızı yanıtlayabilir, yazılımın temel özellikleri ve faydaları hakkında bilgi verebilir, Repairist demosuna ulaşmanıza ve hatta ücretsiz bir deneme almanıza yardımcı olabiliriz.