Bakım çalışmaları bugün fabrikaların vazgeçilmezi haline geldi. Makinelerdeki duruşlar bakım işlemleri ile minimuma indirildiği için üretim süreci de etkisizdir.

Makine Durmalarını Azaltın

Planlı bakım sayesinde makine duruşları en düşük seviyede tutulur. Bu nedenle kayıplar minimuma indirilir. Ayrıca planlı bakımların bakım birimleri, bakım birimleri ve üretim çalışanlarının işlerini kolaylaştırdığı görülmüştür.

Planlı Bakımlar Talimatları İçerir

Planlı bakımda plansız bakıma kıyasla bir diğer avantaj, talimatların uygulanmasıdır. Bakım işlemleri belirli talimatlara göre yapılacağından bakımı yapan personelin ve üretimde çalışan personelin güvenliği de sağlanmaktadır.

Planlı Bakım Günleri Önceden Belirlenir

Ayrıca planlı bakım önceden belirleneceği için çok acil bir durum yoksa gün ve saat bakım saati olacaktır. Böylelikle düzenli bir bakım süreci aşılmış olacaktır.

Planlı Bakım, Üretim Sürecini Garantiler

Planlı bakımlar sayesinde gelecekte yaşama ihtimali bulunan makinelerin plansız duruşları engellenir. Örneğin bu bakım, yağın değiştirilmesi, elektrikli parçaların kontrol edilmesi gibi birçok bakım türü olabilir. Bunlarda meydana gelebilecek herhangi bir hata, makinenin ileride aniden durmasına, hatta yaralanma veya ölüme neden olabilir.

Planlı Bakım Takibi

Planlı bakımların takibi bugün Bakım Yönetim Sistemi programları ile yapılmaktadır. Bakım çalışmaları ve iş emri takiplerinin fabrikanızda düzenli olarak yapılmasını ve doğru takip edilmesini istiyorsanız, Repairist Bakım Yönetim Sistemine başvurabilirsiniz.

Repairist Bakım Yönetim Sistemi hakkında bilgi almak için bizi +90 262 255 52 12 nolu telefondan bizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Yorum Yok

    Yorum Yap