Otonom Bakım nedir? Soru, özellikle bakım işiyle uğraşan kişiler için önemlidir. Otonom Bakım, üretim operatörlerinin ekipmanlarının bakımında ve bakım departmanının desteğiyle bakım sorunlarının erken tespitinde aktif rolüdür.

Otonom Bakım Nasıl Yapılmalıdır?

Otonom bakım, ekip tarafından yapılacak bir bakım türüdür. Bu nedenle otonom bakım operasyonları ekip olarak yapılmalıdır. Bakım departmanında ekip üyesi olan üretim operatörleri, operatörler ve mühendisler, hedeflerini belirlemek ve bu bilgi ve deneyimleri birbirleriyle paylaşmak ve otonom bakım yapmak için birlikte çalışmalıdır.

Otonom Bakımın Faydaları Nelerdir?

Otonom bakım, iş yapıldıkça ve olgunlaştıkça artan bir bakım türüdür. Otonom bakım yapıldığında, bakım operatörü tarafından harcanan süre azalır. Aynı zamanda üretim operatörünün yaptığı işin artışı da artmaktadır.

Bu özellik ile, otonom bakım aynı zamanda yük dağıtıcısı bakım görevini de yerine getirir. Ayrıca, üretim operatörlerinin sürece dahil olan ekipmanlarına sahip olmalarını sağlar.

Otonom Bakım Adımları nelerdir?

  • Makinenin günlük temizliği ve problem belirtilerinin öğrenilmesi
  • Kirliliği önleme yöntemlerini öğrenmek ve ulaşılması zor noktalara erişimi kolaylaştırmak
  • Temizlik, inceleme ve araştırma için ön standartların oluşturulması
  • Kontrol prosedürleri hakkında genel eğitim verilmesi
  • Otonom olarak yapılan kontroller
  • Standartların uygulanması ve görsel yönetim
  • Tam otonom bakımın başlangıcı

Otonom Bakım nedir?

Otonom Bakım Nedir sorusunun cevabını bu yazı ile sizlere anlatmaya çalıştık. Otonom bakım işlemlerini gerçekleştirirken bakım yönetim yazılımı kullanmak istiyorsanız Repairist Bakım Yönetim Sistemi Yazılımı sizin için kaçırılmayacak bir fırsat olacaktır.

Yorum Yok

    Yorum Yap